مشاهده همه 36 نتیجه


پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی برای تقویت و افزایش فشار آب ساختمان و فقط برای مصارف خانگی استفاده میشود. پمپ آب خانگی در انواع مختلف و برند های مختلف وجود دارد. انتخاب پمپ آب مناسب به تعداد طبقات ساختمان،تعداد واحد ها در هر طبقه,متراژ هر ساختمان,میزان مصرف آب کلی در ساختمان,نوع اتصالات و نوع لوله و تعداد کل شیرهای استفاده شده در ساختمان بستگی دارد. در ادامه به بررسی انواع پمپ آب خانگی و برندهای مختلف پمپ آب خانگی میپردازیم.قبل از انتخاب پمپ آب خانگی باید با انواع مختلف آن و پارامتر های مهم پمپ آشنا شویم.

انواع پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی در سه نوع پمپ آب خانگی با مخازن انبساط, بوستر پمپ و پمپ با کلید اتوماتیک وجود دارد.همچنین پمپ های خانگی پارامترهای مختلفی مانند نیم اسب و تمام اسب دارند که مفصل در مورد انها توضیح خواهیم داد.

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

در این پمپ نیاز بیشتری به سرویس و کنترل نسب به سایر مدل ها وجود دارد.در این پمپ اندازه منبع دیافراگمی ارتباط مستقیمی با مصرف آب شما دارد.از مزایای این پمپ در ساختمان به موارد زیر میتوان اشاره کرد.

  • مصرف برق کمتر.
  • صدای کمتری دارند.
  • حذف ضربه کله قوچی ناشی از استارت پمپ.

پمپ آب خانگی با کلید دیجیتال (ست کنترل)

این نوع پمپ آب نسبت به پمپ آب با مخزن انبساط, ارزانتر می باشد. در این نوع پمپ تعداد باز و بسته شدن شیرها مهم میباشد. در این پمپ با هر بار باز و بسته شدن شیرها پمپ شروع به کار میکند.اگر ساختمان مصرف بالایی دارد این مدل مناسب نمیباشد. مزایای استفاده از این نوع پمپ شامل موارد زیر میشود:

  1. کنترل آمپر مصرفی
  2. اگر در سیستم آب وجود نداشته باشد پمپ نمیسوزد.

بوستر پمپ خانگی

بوستر پمپ خانگی نسبت به مدل های دیگر قیمت بیشتری دارد. هزینه نگداری این نوع پمپ خانگی پایین میباشد.این پمپ طول عمر بالایی دارد و صدای کمتری نیز ایجاد میکند.

نحوه انتخاب پمپ آب خانگی مناسب

برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب میتوانید با کارشناسان فروش شرکت پویاموتور تماس بگیرید.ما تمام محاسبات انتخاب پمپ با توجه به ساختمان شما را در پویاموتور با کمترین زمان انجام میدهیم.

جنس بدنه پمپ ها میتواند از چدن, استیل ضد زنگ و پلاستیک باشد.همچنین جنس پروانه پمپ میتواند از برنج,استیل یا پلاستیک صنعتی باشد.

در انتخاب پمپ آب خانگی دو مولفه مهم وجود دارد.

  • فاکتور H ( ارتفاع یا فشار پمپ آب )
  • فاکتور Q. (میزان آبدهی پمپ که ارتباط مستقیم با تعداد شیر ها و واحد های ساختمان دارد)

 

پمپ آب خانگی بیصدا

سوالی که اکثرا میپرسند این است که آیا پمپ آب خانگی بیصدا وجود دارد یا خیر. پاسخ بله است.دو نمونه پمپ زیر بیصدا میباشند:

  • پمپ مینی ایزی باکس داب با صدای 40 دسی بل یک پمپ آب خانگی بیصدا میباشد.
  • پمپ اسکالاتو گراندفوس

پمپ های آب موجود در بازار دارای میزانی صدا هستند.هر چقدر از خرید پمپ زمان بگذرد میزان صدای ایجاد شده در پمپ نیز بیشتر میشود.