تهران، بزرگراه فتح، ۴۵متری زرند، بلوار ۱۷ شهریور، نبش بلوار طاووس، مجتمع آواجنرال واحد 5

02140661130   

مسیر یابی با گوگل

سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

سوالات متداول

شوفاژ چگونه کار می کند؟

در سيستم حرارت مرکزي که با عنوان شوفاژ مطرح مي‌شود. در محلی به نام موتور خانه دستگاه‌هایی از قبیل دیگ، مشعل، پمپ و … نصب شده و حرارت  به سیال واسطه که می‌تواند آب باشد منتقل گردیده سپس  پمپ موجود در موتور خانه آب گرم را توسط لوله کشی به داخل اتاق‌ها هدایت نموده و وارد رادیاتورهای مستقر در اتاق می‌کند. این رادیاتورها گرما را به اتاق منتقل کرده و در نتیجه دمای آب کاهش می‌یابد و آب توسط لوله برگشت به طرف موتور خانه رفته و برای جذب مجدد گرما به داخل دیگ هدایت می‌شود و بار دیگر این سیکل و چرخه تکرار می‌شود.

علت پرتاب آب از پنل داخلی کولر گازی چيست؟

آبریزش کولر گازی یکی از بدترین اتفاقاتی است که در زمانی که در حال استراحت و استفاده از گرمای کولر در فصل گرم سال هستید توجه شما را به خود جلب می‌کند. زمانی که این اتفاق میافتد علاوه بر خساراتی که می‌تواند به خانه شما مانند خراب کردن گچ  خراب کردن کاغذ دیواری و فرش شما وارد کند دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود و باید تا برطرف شدن مشکل آن به دست تعمیرکار در گرما به سر ببرید.

انواع عايق‌های مورداستفاده در منزل

فایبرگلاس

فایبرگلاس، یک عایق حرارتی است كه از الیاف كوچک شیشه تشکیل‌شده و برای نصب در دیوارها بسیار مناسب است. این عایق، معمولاً به شكل الیافی و در قطعات از پیش بریده‌شده، تولید می‌شود و به‌گونه‌ای طراحی‌شده كه مستقیماً درون حفره‌های دیوارها قرار گیرد. قطعات فایبرگلاس داراس اندازه‌هایی هستند كه به‌خوبی درون حفره‌ها محكم شوند و برای جلوگیری از هرگونه اتلاف گرما مناسب می‌باشند. هنگام كار با عایق‌های فایبرگلاس حتما باید از دستكش كار، روكش آستین‌بلند، شلوار كار، ماسک و عینک ایمنی استفاده نمود.

سلولز

سلولز نیز به مانند فایبرگلاس، عایقی حرارتی است كه برای نصب در دیوارها و كف خانه مناسب است. عایق سلولزی از روزنامه‌های بازیافتی ساخته می‌شود و ازاین‌رو برای حفاظت از محیط زیست مفید است. در طول فرایند ساخت این عایق، مواد ضد حریق به خمیرکاغذ افزوده‌ شده و پس از فشرده شدن و بسته‌بندی، آماده استفاده می‌شود. عایق‌های سلولزی از عایق‌های فایبرگلاس گران‌قیمت‌تر هستند ولی درعین‌حال میزان انرژی بیشتری را حفظ می‌کنند به همین دلیل در درازمدت به‌صرفه‌تر خواهند بود.

اسپری فوم

عایق‌های فومی به طورکلی به‌عنوان مانعی برای هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عایق‌ها ترک‌ها و شکاف‌های كوچک را به‌خوبی پرکرده و مانع از نشتی هوا می‌شوند. فوم به صورت مایع بسته‌بندی شده كه در هنگام پاشش پراكنده می‌شود. یكی از بهترین مکان‌های پاشش فوم، اطراف پنجره‌ها است. مهم‌ترین برتری اسپری فوم نسبت به عایق‌های سلولوزی و فایبرگلاس، قابلیت عایق‌کاری مکان‌های تنگ و كوچک است.
فایبرگلاس، سلولوز و اسپری فوم سه عایق حرارتی اصلی مورداستفاده در درون خانه‌ها هستند. عایق‌هایی كه در ادامه معرفی می‌شوند برای استفاده در محیط بیرونی خانه مناسب هستند.

 

چيلر جذبی چيست؟

چیلر جذبی یکی از فناوری‌های کلیدی در زمینه سرمایش، گرمایش و تامین نیرو برای ساختمان‌ها می‌باشد چرا که این سیستم امکانات قابل توجهی را برای تبدیل گرمای هدر رفته به سرمایش در اختیار می‌گذارد. سرمایشی که از این طریق بدست می‌آید را می‌توان به منظور نگهداری و ارتقای کارایی توربین‌های گازی و ژنراتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار داد.

در ساختمان‌های تجاری و موسسات مختلف که در آن‌ها از سیستم چیلر جذبی استفاده می‌شود، طرح سرمایش، گرمایش و تامین نیرو برای ساختمان‌ها بر حصول مفاهیم زیر استوار است:

توسعه چیلرهای شعله مستقیم
تاسیسات حرارتی پیشرفته که نسبت به سیستم‌های شعله مستقیم جدید با تکنولوژی جذبی دو اثره برتری دارند.